Jak zadbać o skórę po trzydziestce?

Jak zadbać o skórę po trzydziestce?

11 października 2015 Wyłączone przez Kamil

Zwykle po trzydziestym roku życia na skórze zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Można jednak skutecznie zapobiegać ich powstawaniu, stosując odpowiednie kosmetyki i zabiegi. Jak zaopiekować się skórą w tym wieku, aby prezentowała się nadal młodo i ładnie?

Jakich zasad przestrzegać po trzydziestce?

Młoda skóra wiele wybacza. Można ją źle traktować, a ona nadal jest pełna blasku, gładka i jędrna. Niestety, z czasem skóra zaczyna tracić umiejętność produkcji kolagenu i zaczyna szarzeć, staje się matowa, wysuszona i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. W tym wieku należy pamiętać o tym, że to, co zjadamy i pijemy, odżywia całe nasze ciało, również skórę. To na niej pojawią się więc objawy tłustego i ciężkiego jedzenia, kawy, papierosów, czy alkoholu. Skóra daje też o sobie znać, jeśli nie wysypiamy się. Żadne kremy pod oczy nie są w stanie pomóc, jeśli źle traktujemy własną skórę.

Kobiety po trzydziestce powinny przyłożyć się do oczyszczania swojej twarzy z makijażu, ale również tego, co zbiera ona na sobie przez cały dzień. Właściwe oczyszczanie sprzyja dogłębnemu nawilżaniu skóry, po zastosowaniu odpowiednich kosmetyków. Twarz, szyję i dekolt trzeba myć chłodną wodą, ponieważ ciepła wysusza skórę, a to sprzyja powstawaniu zmarszczek.

Kremy pod oczy, maseczki i serum

W tym wieku trzeba zastanowić się również nad wyborem odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Z czasem potrzebne są nieco inne rozwiązania, a zwykły krem nawilżający nie wystarcza. Producenci oferują wysokiej jakości kremy pod oczy przeznaczone do pielęgnacji skóry dojrzałej. Można też znaleźć specjalistyczne serum, które działa dogłębnie i poprawia wygląd ust oraz ich owal, czy maseczki ujędrniające. Ich efekty są oczywiście czasowe, jednak systematyczne stosowanie sprawia, że skóra prezentuje się młodo i ładnie. Najważniejszym elementem jest stałe nawilżanie skóry. Jeśli zmarszczki zaczynają się pogłębiać, wówczas można zdecydować się na jakiś zabieg w gabinecie kosmetycznym, po konsultacji ze specjalistą.