Ile kroków dziennie powinno się robić?

Ile kroków dziennie powinno się robić?

30 kwietnia 2021 Wyłącz przez Kamil

O tym jak ważna jest aktywność fizyczna, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie każdy jednak wie, że nie chodzi tu tylko i wyłącznie o poważne sporty, takie jak jazda na rowerze, czy też bieganie, lecz również zwykłe chodzenie. Warto więc wiedzieć, ile się powinno robić kroków każdego dnia, aby zachować odpowiedni stan zdrowia oraz poziom kondycji.

Ile kroków dziennie – dlaczego jest to ważne?

Być może nie każdy to zauważył, lecz na przestrzeni ostatnich lat ilość kroków, które się każdego dnia robi drastycznie spadła. Obecnie w większość miejsc jeździ się samochodem lub w najgorszym wypadku autobusem, a pracuje się na siedząco przy biurku. Sprawia to, że większość swojego dnia spędzamy po prostu siedząc.
Odpowiednia ilość kroków pokonywana każdego dnia może spowodować, że zniwelowane zostaną negatywne skutki takiego trybu życia. Dzięki nawet zwykłym spacerom można znacznie zmniejszyć przykładowo choroby kręgosłupa, układu krążeniowego czy też te od strony nadwagi. Jedyne co trzeba wiedzieć, to ile kroków dziennie pokonywać, aby osiągnąć pożądany efekt.

Ile kroków dziennie powinno się robić?

Według podawanych każdego roku przez Światową Organizacje Zdrowia danych przeciętna zdrowa osoba powinna każdego dnia wykonywać od 6 do nawet 8 tysięcy kroków, a w przypadku niepełnosprawności lub chorób przewlekłych liczba ta może spaść do 4-6 tysięcy.
Wielu osobom dane te nic zupełnie nie mówią. Ile się wykonuje przeciętnie kroków każdego dnia? Jak się okazuje, nie jest to zachwycająca liczba, ponieważ aktualnie dla przeciętnego człowieka średnia liczba kroków rzadko kiedy przekracza 2,5 tysiąca. Jest więc gdzie nadrabiać i za czym gonić.
Co również ważne, uznaje się, że spędzenie na siedząco całego dnia, a następnie pokonanie na sam jego koniec odpowiedniej ilości kroków nie jest dobrym rozwiązaniem. Powinno się wartość koniecznych do wykonania kroków rozkładać na cały dzień w możliwie jak najbardziej równomierny sposób. Tylko tak uda się zachować odpowiedni poziom zdrowia i właściwą kondycję fizyczną.